Już jest! Jakiś czas temu czytelnicy Szychty tłumnie zgłosili się do czytania wersji roboczej, a teraz książeczka jest wydana, dostępna i czeka na chętnych ;) Zawiera ćwiczenia i szczyptę teorii dotyczącej wizualizacji danych. Kto nie boi się wyzwań, kredek i miłego wieczoru (lub kilku) niech się długo nie zastanawia.

Statystyczna odpowiedź na styczniowy splin

Czym są Wykresy unplugged? Jest to zeszyt składający się z ćwiczeń do wyrysowania. Przedstawiamy 8 typów wykresów wraz z elementami teorii dotyczącej technik wizualizacji. Dla każdego rodzaju wykresu prezentujemy jego mocne i słabe strony, przykład użycia, a także ćwiczenie do samodzielnego wykonania - za każdym razem na innych danych. Zakres tematów jest szeroki, więc bez wątpienia każdy znajdzie coś co go zainteresuje. Warto też dodać, że całość jest naprawdę bardzo ładnie wydana. Gorąco polecam!

Książka powstała dzięki współpracy z Przemysławem Bieckiem (którego być może nie trzeba przedstawiać ale na wszelki wypadek: autor kilku książek dotyczących analizy danych, wielu popularnych pakietów w języku R i bloga SmarterPoland), Ewą Baranowską (entuzjastka D3 i grafiki interaktywnej) oraz studiem graficznym storyvisio.

Jeszcze odrobina ,,prywaty". To naprawdę niesamowite uczucie móc napisać coś razem z kimś, kto jest moim eRowym guru i z którego książek uczyłem się analizy danych w czasie studiów :))

Wykresy unplugged można kupić w Wydawnictwach Uniwersytetu Warszawskiego, w Księgarni PWN lub znaleźć najtańszego dostawcę na ceneo.