Nazywam się Piotr Sobczyk. Jestem entuzjastą analizy i wizualizacji danych. Założycielem Wrocławskiej Grupy Użytkowników R - STWUR. Doktorem nauk matematycznych. Autorem książ(ecz)ki dotyczącej wizualizacji danych.

Od kilku lat pracuję jako Data Scientist. Obecnie dla OLX Group w Poznaniu, gdzie zajmuję się tematami związanymi z monetyzacją, a zwłaszcza optymalizacją przychodów i dopasowania reklam (3rd party ads) wyświetlanych użytkownikom serwisu.

W ramach pracy badawczej zajmuję się statystyką wielowymiarową, kryteriami wyboru modelu, optymalizacją wypukłą, a także bioinformatyką.

W wolnym czasie zdarza mi się analizować dane. Szczególnie te, które są związane z moimi nienaukowymi zainteresowaniami: zjawiskiem nierówności społecznych, ekonomią, zrównoważonym rozwojem miast, demografią, polityką. Czasem nawet sportem ;)

Świat czeka na to, żeby go poznać! Wierzę, że jedną z dróg do tego poznania są dane. Chociaż lubię formułować teoretyczne i (pseudo)filozoficzne pytania, to staram się je zawsze konfrontować z danymi. Owocem tego podejścia jest Szychta w danych.

Jeśli masz jakieś ciekawe pytania, projekty (pro-bono i komercyjne) to zachęcam do kontaktu. Albo przez facebooka, po uprzednim polubieniu Szychty :) albo przez linkedin, albo przez poniższy formularz.

Moje zainteresowania naukowe można znaleźć na starej stronie uczelnianej.

Bloga Szychta w Danych można wspierać finansowo na platformie Patronie.